Yardım / S.S.SYardımcı olmadı mı? İletişime Geçin

Yardıma ihtiyacınız olan temel konuların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tutumluanne, ebeveynlerin az kullanılmış bebek ve çocuk eşyalarını, güvenli bir ortamda alıp satabildiği online platformdur. ''Güvenli alışveriş sistemi'' sayesinde satıcı, ürünü kargolamadan önce tahsilatını garanti altına almış olur. Alıcı ise, parayı ödemeden önce ürünü inceleme fırsatı bulmuş olur.

Satıcı RehberiYardımcı olmadı mı? İletişime Geçin

Yardıma ihtiyacınız olan temel konuların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tutumluanne.com’da satış yapmak hem çok kolay hem de çok keyifli. • Önce birkaç dakika içinde sitemize üye olun. ''Üye Ol'' • Dükkanım sayfasında ''Yeni Ürün Ekle'' butonunu tıkladığınızda adım adım yönlendirileceksiniz. • Ürün ekleme sırası ile kategori seçme, ürün bilgilerini girme ve fotoğraf ekleme adımlarından oluşmaktadır. • Tüm girişleri tamamladıkdan sonra ''kaydet'' dediğinizde ilanınız tutumluanne.com sistem onayına düşecek ve en kısa sürede yayına alınacaktır. İlanınız yayına alınana kadar ya da alındıktan sonra ''dükkanım '' bölümünde ilanınızın içine girerek değişiklik yapabilirsiniz. 

Tutumluanne.com satış bedeli üzerinden %10 komisyon alır; yani satıcıya ürün bedelinin %90'ü ödenir. Alınan bu ücret ile ‘Tutumluanne.com güvencesi’ için oluşturulan altyapı; komisyonun KDV'si; kredi kartı komisyonu, banka İşlem ücretleri, sistem&IT altyapısı vb. operasyonel giderler sağlanır.

*Ürününüz Kullanılmamış - Etiketli kategorisinde ise sıfır fiyatının %50-60 arasında;

*Ürününüz Az Kullanılmış kategorisinde ise sıfır fiyatının %30-50 arasında bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Doğru fiyatlama yapılan ürünler tutumluanne.com’da çok hızlı satılmaktadır!

Tutumluanne.com bazı durumlarda ürünleri yayına almaz değişiklik talep eder; ürününüz hızla yayına alınması için aşağıdaki konulara dikkat etmenizi rica ederiz

*Tutumluanne.com ürünleri yayına alırken ‘güncel’ sıfır fiyatlarını kontrol eder.Ürünün fiyatı ‘güncel’ sıfır fiyatına çok yakın ya da üstündeyse revize edilmesi için geri gönderilir.*

*Ürünün gerçek fotoğraflarının konulması zorunludur. Sadece reklam fotoğrafı konulan ilanlar revize edilmesi için geri gönderilir.

*Fotoğraflarda ürün anlaşılmıyorsa; çok karmaşık ya da bulanıksa revize edilmesi için geri gönderilir.

*Ürün fotoğraflarında bebek ya da çocuk olması durumunda düzeltme talep edilir. Lütfen fotoğraflarda anlaşılır şekilde sadece ürünün olmasına dikkat edin.

*Ürün fotoğraflarında başka bir web sitesinin adının geçmesi durumunda revize edilmesi için geri gönderilir.

*Cep telefonundan ekran görüntüsü alınarak eklenen ilanlar revize edilmesi için geri gönderilir.

*Açıklamalarda size ait kontak bilgisi olması durumunda revize edilmesi için geri gönderilir.

*Giyim&Ayakkabı kategorisinde sadece kullanılmamış veya az kullanılmış ürünler kabul edilmektedir. Yıpranmış, eskimiş, pamuklanmış, lekeli, fermuarı bozuk, söküğü olan ürünler onaylanmaz.

*Anne-çocuk-bebek ürünleri dışındaki ürünler onaylanmaz.

*Emzik, bebek bezi, diş kaşıyıcı,iç çamaşırı gibi hijyen konusunda hassas ürünler hiç kullanılmamış bile olsa, ambalajı açık olması durumunda onaylanmaz. Sadece ambalajlı olarak onaylanır.

*Tuvalet adaptörü ve lazımlık gibi ürünler sıfır bile olsa onaylanmaz.

*Kırık, boyası kalkmış, görünümü, işlevi ve kullanımda eksikliği olan ürünler onaylanmaz.

*Gıda ürünleri onaylanmaz.

*Replika (taklit) ürünler onaylanmaz.

*El örgüsü ürünler ( hırka, yelek, kazak, patik vb.) alıcılar tarafından talep görmediği için onaylanmaz.

*Giyim kategorisinde tercihen markalı ürünler kabul edilmektedir. Markasız ürünler genellikle yurtdışından alınma ya da özel dikim gibi ürünlerse onaylanmaktadır. Listemizde yer almayan marka öneriniz varsa [email protected] a mail atabilirsiniz.

 • Tebrikler !Şimdi ürünü 3 işgünü içinde kargolamalısınız. Merak etmeyin ürün bedeli tutumluanne.com bloke hesaplarında güvendedir.
 • Alıcı bilgilerine Profilim/Satışlarım bölümünden ulaşabilirsiniz.
 • Ürünleri, kendinize ait özel bir kargo anlaşmanız yoksa her zaman PTT Kargo-TutumluAnne anlaşmasından yararlanarak kargolamanızı tavsiye ediyoruz.
 • Ürünü elden teslim etmek istiyorsanız sıkça sorulan sorulardan elden teslimle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Ürün alıcının eline ulaşıp sistemden onay verdikten sonra takip eden ilk iş günü ürün bedeli tutumluanne.com komisyonu kesilip banka hesaplarınıza yatırılır. Tutumluanne.com banka entegrasyonu ile çalışır ve tüm ödemeler otomatik gerçekleşir. Sisteme girdiğiniz iban numarası satıcı bilgilerine girdiğiniz isme ait olmalıdır. Iban numarası ile isim uyuşmazlığı olması durumunda karşı banka ödediğimiz tutarı bize iade etmektedir.
 • PTT Kargo Kampanyası dışında yüksek kargo bedelleri konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Ürün bedeline yakın bir kargo fiyatı çıkarsa alıcıdan teyit almadan gönderim yapmayınız. Böyle bir durumla karşılaşırsanız [email protected]'a mail atarak bizlerden yardım alabilirsiniz.

Kargo bilgilerini, ''Profilim/Satışlarım'' sayfanıza girmenizi takip eden 3 iş günü içinde, alıcının ürüne onay vermesi gerekir. Bu süre içinde alıcı onay vermezse alıcıya ''tutumluanne.com''tarafından''onay hatırlat'' linki gönderilir ve ürüne onay vermesi için son 24 saat hakkı tanınır. Bu süre sonunda da alıcı onay vermezse, ''tutumluanne.com'' tarafından ürüne onay verilir ve onayı takip eden ilk iş günü tarafınıza ödeme gerçekleşir.

Satışı başarı ile gerçekleşen işlemler sonunda, satış bedeli üzerinden %10 oranında, satıcıdan alınır. 100TL’lik bir ürün sattığınızda elinize 90TL geçer. %10 ile Kredi kartı ücretleri, Banka komisyonları; EFT/Havale Ücretleri, İşlem ücretleri ve Tutumluanne.com sisteminin işletilmesi ve geliştirilmesi için oluşturulan işgücü ve diğer giderler sağlanır.

Alıcı, ürünün yanlış beyan edilmesi, hasarlı veya eksik gönderilmesi veya bir sebepten satışı sırasında tarif edildiği gibi olmaması sebebiyle ürünü iade edilebilir. 

KOLAY İADE SÜRECİ

 
* Öncelikle alıcı iade talebi oluşturmak için> '' Alışlarım > Kolay İade > İade Sebebini Seç '' adımlarını tamamlayarak iade talebini oluşturmaktadır.
* Alıcının iade talebini oluşturduktan sonra satıcı sevk tarihinden sonra ki 4+3 iş günü içerisinde iade işlemini yapması gerekmektedir. Bu süre içerisinde iade işlemi yapılmazsa siparişiniz otomatik olarak onaylanacaktır. 
* Alıcı iade talebi oluşturduktan sonra, sistemin verdiği iade kargo numarasıyla PTT şubesine ürünü teslim etmektedir. İadeyi PTT Kargo işleme aldıktan sonra siparişiniz '' iade onay bekliyor '' durumuna geçmektedir.
* İade işleminizden sonra satıcının iade işlemine 4 iş günü içerisinde onay vermezse sistem tarafından otomatik onaylanacaktır. Onay sürecinden sonra blokede bekleyen tutar banka tarafından alıcının hesabına 3-7 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Not: İade kargo ödemeleri alıcıya aittir.

Kargodan kaynaklanan gecikmelerde [email protected]'a bilgi vermeniz gerekmektedir.

Başka birine ait (örneğin eşinize) iban numarası girebilirsiniz. Sisteme girdiğiniz iban numarası satıcı bilgilerine girdiğiniz isme ait olmalıdır. İban numarası ile isim uyuşmazlığı olması durumunda karşı banka ödediğimiz tutarı bize iade etmektedir. Üyelik sizin adınıza satıcı bilgileri başka biri adına olabilir.

Satıcılar sattıkları ürünün gelirini bağışlamak isterlerse tek yapmaları gereken ürün bilgileri detaylarında yer alan 'üründen elde edeceğim geliri Kanserli Çocuklara Umut Vakfı(Kaçuv)'a bağışlamak istiyorum' kutucuğunu işaretlemektir. Tutumluanne.com'un Kaçuv ile yaptığı işbirliği sayesinde her ay yapılan bağışlar ay sonunda toplu olarak Kaçuv'a iletilir. Kaçuv tüm bağışçılara tek tek 'bağış yapılan tutarı' da içeren bir teşekkür mektubu gönderir.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’a göre alıcıların cayma hakkı bulunmaktadır.

İadeleri engellemek için ürününüzü çok detaylı ve doğru anlatmanız,bilgilerini tam ve eksiksiz olarak girmeniz; alıcılarla iyi iletişim kurmanız gerekmektedir.

İade problemi yaşamamak için satıcıların ürünlerini gösterildiği ve açıklandığı şekilde göndermeleri önemlidir. Tutumluanne.com üyeleri ürün gönderirken ‘Anne Özeni’ ni korudukları ve sistem onaylarında ürünler mutlaka incelendiği için Tutumluanne.com’da iadeler %2 gibi çok düşük bir orandadır.

İade kargo ödemeleri alıcıya aittir.

Ürününüzü bir kişiye ayırmak ya da bir kişiye özel fiyatını düşürerek satmak isterseniz ‘Profil/Dükkanım’dan ilgili ürünün içine girerek ’'Ürünü sadece belirleyeceğim kullanıcı satın alabilir’’ ibaresinin yanına tıklamanız yeterlidir. Bunu yaptığınıza ürününüz yayında kalmaya devam edecek ancak ürünü sadece belirlediğiniz kullanıcı görecek; diğer kullanıcılar göremeyeceklerdir.Bu şekilde ‘Özel satış’ statütüsündeki ürünü, satıcı istediği fiyatdan sadece kendi belirlediği kullanıcının almasını sağlayabilir.

Tatil veya farklı bir mazeret nedeniyle ürünlerinizi bir süre kagoya veremeyeceksiniz kolayca yayından kaldırabilirsiniz. Profilim/dükkanım bölümünde ürünlerinin yayında yer alan ‘yayından kaldır’ butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ürünlerinizi göndermeye hazır olduğunuzda aynı yerden ‘yayına al’’ı tıklarsanız ürünleriniz hemen tekrar yayına alınır.

 

Elden teslim ile alınan ürünlerde; otomatik olarak alınan kargo ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu sebeple elden teslim edilecek olan ürünlerin kargo durumunun ''satıcı öder'' olarak değistirilmesini öneririz.

Şahsi ihtiyaçlarınızda kullanmak üzere almış olduğunuz ürün veya ürünlerin satışını yapıyorsanız ve/veya elde ettiğiniz gelir yıllık 23.000TL’yi geçmediği sürece fatura kesme ve vergi ödeme zorunluluğunuz yoktur. Devletin resmi sitesi olan http://www.egirisimci.gov.tr sitesinden ‘ticaret mi hobi mi’ isimli testi yaptığınız zaman kolaylıkla vergiye tabi olup olmadığınızı görürsünüz.

Bu miktarların aşılması durumunda Satıcı'nın kazancını devlete resmi olarak beyan etmesi gerekir.

Tutumluanne - PTT Kargo anlaşması ile kargo hem çok kolay hem de çok ucuz! Detaylar için buraya tıklayın :)

İşlemin alıcı veya sistem tarafından onaylanmasını  takip eden ilk iş günü tarafınıza ödeme gerçekleşir.

Beşik, Mama Sandalyesi, Alt Değistirme Masası, Emzirme Koltuğu, Şifonyer, Dolap, Oda Takımı, Karyola, Ranza, Araba Yatak, Çalısma Masası, Bisiklet, Küvet, Bahçe Salıncak, Kaydırak, Hamile & Emzirme Yastığı, Yürüteç, Babynest, Oyun Çiti, Yürüme Oyuncakları, Müzik Aletleri, Bavul, Halı, Merdiven Kapısı, Yatak Bariyeri , Sallanan Oyuncaklar kampanyaya dahil değildir.

Alıcı tarafından ürününüze gelen yeni fiyat teklifini kabul etmeniz halinde ürün satışına çok az kaldı demektir :) Teklifleri değerlendirin, satışlarınız hızlansın! Detaylar için buraya tıklayın :) >

Tatile gitmeden önce ürünlerinizi Tatil Modu'na alabileceğinizi biliyor muydunuz? • Profilim sayfasında yer alan Tatil Modu’nu açarak ürünlerinizi silmeden tek seferde yayından alabilir ve aynı yerden tekrar yayına alarak aktif edebilirsiniz.

Alıcı RehberiYardımcı olmadı mı? İletişime Geçin

Yardıma ihtiyacınız olan temel konuların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nasıl alış yapabilirim? Tutumluanne.com’da ''Güvenli alışveriş sistemi'' sayesinde hiçbir ürünü dokunmadan satın almazsınız. Siz ürünü satın aldıktan sonra ödediğiniz tutar tutumluanne.com bloke hesaplarında bekler. Ürün size ulaşıp siz sistemden onay verdikten sonra satıcıya ödeme yapılır.

Bunun için ürün detaylarında yer alan satıcıya soru sor butonunu kullanabilirsiniz. Satıcı ile anlaşırsanız satıcı ürünü ‘Özel Satış’ statüsüne çevirerek ürünü sadece sizin almanızı sağlayabilir.

Ödemenizi takip eden 3 iş günü içinde satıcının ürünü kargolaması gerekmektedir. Bu süre sonunda, satıcı ürünü hala kargolamadıysa, ‘tutumluanne.com’ tarafından satıcıya kargo hatırlatma uyarısı gönderilir. Satıcı, ürünü uyarıdan sonra 24 saat içinde hala kargolamadıysa, ''Profilim/alışlarım''sayfanızda "Satışı iptal et"linki çıkar. Bu link üzerinden satışı iptal edebilirsiniz. Bunun sonucunda blokeye alınmış olan ürün bedeli kredi kartınıza otomatik olarak iade edilir. Banka entegrasyonumuz olduğu için işlem iptal edildiği anda ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. İadeyi ekstrenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir.

Ürün henüz kargolanmadı ise işlemi ''Satıcı'' 1 gün sonra iptal edebilir. Bunun için satıcıya işlemi iptal etmek istediğinizi iletebilirsiniz. Satıcı mesajınızı aldığında işlemi ''Profilim /satışlarım'' sayfasından iptal edebilir. Banka entegrasyonumuz olduğu için işlem iptal edildiği anda ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Ancak iadeyi ekstrenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir.

TutumluAnne - PTT Kargo anlaşması ile kargo hem çok kolay hem de çok ucuz! Detaylar için buraya tıklayın :)

Beşik, Mama Sandalyesi, Alt Değistirme Masası, Emzirme Koltuğu, Şifonyer, Dolap, Oda Takımı, Karyola, Ranza, Araba Yatak, Çalısma Masası, Bisiklet, Küvet, Bahçe Salıncak, Kaydırak, Hamile & Emzirme Yastığı, Yürüteç, Babynest, Oyun Çiti, Yürüme Oyuncakları, Müzik Aletleri, Bavul, Halı, Merdiven Kapısı, Yatak Bariyeri, Sallanan Oyuncaklar kampanyaya dahil değildir.

Ürünler direkt satıcılar tarafından size gönderildiği için farklı satıcılardan aldığınız ürünler size ayrı kargolar olarak gelecektir.

Elden teslim ile alınan ürünlerde; otomatik olarak alınan kargo ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu sebeple elden teslim edilecek olan ürünlerin kargo durumunun ''satıcı öder'' olarak değistirilmesini öneririz.

Tutumluanne.com banka entegrasyonu ile çalıştığı için işlem iptal/iade olduğu anda otomatik olarak iade edilir. Ancak iadeyi ekstenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir. 3-4 gün içinde iadeyi ekstrenizde göremezseniz sistem üzerinden bize mesaj atabilirsiniz. Mesajınıza hemen geri dönüş yapılacaktır.

Beğendiğiniz bir ürün için kısa yoldan pazarlık mı yapmak istiyorsunuz? Hemen teklif verin hızlı alışverişin keyfini çıkarın! Detaylar için buraya tıklayın :) >

Alıcı, ürünün yanlış beyan edilmesi, hasarlı veya eksik gönderilmesi veya bir sebepten satışı sırasında tarif edildiği gibi olmaması sebebiyle ürünü iade edilebilir. 

KOLAY İADE SÜRECİ

 
* Öncelikle iade talebi oluşturmak için> '' Alışlarım > Kolay İade > İade Sebebini Seç '' adımlarını tamamlayarak iade talebini oluşturabilirsiniz.
* İade talebini oluşturduktan sonra satıcı sevk tarihinden sonra ki 4+3 iş günü içerisinde iade işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde iade işlemi yapılmazsa siparişiniz otomatik olarak onaylanacaktır. 
* İade talebi oluşturduktan sonra, sistemin size verdiği iade kargo numarasıyla PTT şubesine ürünü teslim edebilirsiniz. İadeyi PTT Kargo işleme aldıktan sonra siparişiniz '' iade onay bekliyor '' durumuna geçmektedir.
* İade işleminizden sonra satıcı 4 iş günü içerisinde onay vermezse sistem tarafından otomatik onaylanacaktır. Onay sürecinden sonra blokede bekleyen tutar banka tarafından alıcının hesabına 3-7 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Not: İade kargo ödemeleri alıcıya aittir.

Kargodan kaynaklanan gecikmelerde [email protected]'a bilgi vermeniz gerekmektedir.

TutumluDükkanYardımcı olmadı mı? İletişime Geçin

Yardıma ihtiyacınız olan temel konuların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

* Giyim ürünleriniz bize gönderilmeden hemen öncesinde yeni yıkanmış ve ayakkabı ise yine yeni yıkanmış ve/veya temizlenmiş olmalıdır. Aksi hâlde ürününüz çok iyi bir marka ve çok yeni durumda olsa bile size geri gönderilmektedir.
* Ürünleriniz, kabul ettiğimiz marka listesine uygun olmalıdır. Marka ve beden etiketi olmayan ürünler kabul edilmemektedir. Marka listesini görmek için tıklayın.
* Kadın & Bebek & Çocuk kategorilerinde sadece giyim - çanta - ayakkabı ürünleri kabul edilmektedir.
* Ürünlerinizde pamuklanma, leke, yırtık, delik, solma, aşırı yıpranma, düğme eksikliği ya da fermuar bozukluğu olmamalıdır.

''Dolapta Yer Açma Torbası'' UPS Kargo tarafından ulaştırılacaktır. Vereceğiniz eşyaları önceden hazırlarsanız, kuryeyi bekletmeden size verilen dolapta yer açma torbasına koyabilir ya da daha sonra UPS Kargo’dan yeniden kurye talep edebilirsiniz.

Kurye talep etmek için tıkla

Ürünü listelerken ilgili ‘kategori’ ve ‘marka’ baz alınarak TutumluAnne’de satılan son 5 ürünün ortalama fiyatı minimum fiyat olarak belirlenir. Ürünün kullanım durumu veya etiketli olup olmamasına göre bu fiyat artar.

Ürünü listelerken ilgili ‘kategori’ ve ‘marka’ baz alınarak TutumluAnne’de satılan son 5 ürünün ortalama fiyatı minimum fiyat olarak belirlenir. Ürünün kullanım durumu veya etiketli olup olmamasına göre bu fiyat artar.Ürün eklendikten;
30 gün sonra satılmamışsa fiyatında %10
60 gün içinde satılmazsa fiyatında %20
180 gün içinde satılmazsa fiyatında %50
270 gün içinde satılmazsa fiyatında %70 indirim otomatik olarak yapılacaktır.

Ürün Satış Fiyatı                          Komisyon

31 - 200 TL                                    50%

201 - 500 TL                                   40%

501 - 1000 TL                                 30%

1001 + TL                                      25%

16-30 TL arası ürünlerden sabit 15 TL komisyon alınmaktadır.

Talep oluştururken bağış seçeneği seçtiyseniz Kağıthane Belediyesi'ne, eğer seçmediyseniz karşı ödemeli olarak ürünleriniz kargo ile size geri gönderilecektir.

Tutarınız, ürün satılıp siparişiniz tamamlandıktan sonraki ilk iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır.

Satıştan elde ettiğiniz ürün gelirini dilerseniz, size gönderilen talep formundan KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı)'a bağış seçeceğini işaretleyerek yapabilirsiniz.

TutumluDükkan’da giyim,ayakkabı kategorisinde ki ürünlerini satabilirsin.

Giyim, ayakkabı kategorisinde satılamayan ürünler:

İç çamaşırı, Pijama Takımı, Bornoz & Havlu, Bebek Bezi, Kundak, Çorap, Bavul, Kadın; Gecelik, Pijama, Sabahlık, Gelinlik, Tuvalet, Hamile & Lohusa Pijama, Hamile & Lohusa Gecelik, Lohusa Sabahlık, Lohusa Aksesuarları, Doğum Sonrası Korse ve Özel Dikim Elbiseler markalı dâhi olsa yayına alınmayacaktır.

KOLAY İADE SÜRECİ

 
* Öncelikle iade talebi oluşturmak için> '' Alışlarım > Kolay İade > İade Sebebini Seç '' adımlarını tamamlayarak iade talebini oluşturabilirsiniz.
* İade talebini oluşturduktan sonra satıcı sevk tarihinden sonra ki 4+3 iş günü içerisinde iade işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde iade işlemi yapılmazsa siparişiniz otomatik olarak onaylanacaktır. 
* İade talebi oluşturduktan sonra, sistemin size verdiği iade kargo numarasıyla PTT şubesine ürünü teslim edebilirsiniz. İadeyi PTT Kargo işleme aldıktan sonra siparişiniz '' iade onay bekliyor '' durumuna geçmektedir.
* İade işleminizden sonra satıcı 4 iş günü içerisinde onay vermezse sistem tarafından otomatik onaylanacaktır. Onay sürecinden sonra blokede bekleyen tutar banka tarafından alıcının hesabına 3-7 iş günü içerisinde iade edilecektir.

Not: İade kargo ödemeleri alıcıya aittir.

Kargodan kaynaklanan gecikmelerde [email protected]'a bilgi vermeniz gerekmektedir.

Üyelik & Puan VermeYardımcı olmadı mı? İletişime Geçin

Yardıma ihtiyacınız olan temel konuların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şifrenizi unuttuğunuzda, ''şifremi unuttum'' linkinden, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girdiğinizde şifrenizi değiştirmeniz için gereken link e-posta adresinize gönderilecektir.
Tutumluanne.com’da tüzel kişilik adi altında satış yapmayı planlıyorsaniz, üye olduktan sonra ''Kurumsal Üyelik'' seçeneğini tıklamalısiniz. Ürün eklemeden önce ''Profilim/Bilgilerim''sayfanizda bulunan; fatura, vergi dairesi, vergi numarası gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi tamamladıktan sonra, ödeyeceğiniz satış komisyonlari için''tutumluanne.com'' tarafından firmaniz adına fatura düzenlenecek ve adresinize gönderilecektir.

Satış yapan üyelerin profillerinin yanında bugüne kadar başarı ile tamamladıkları toplam satış adedi bulunur. Bu işlemlere hiç yorum ve puan verilmemiş olsa dahi, çok sayıda işlem yapmış bir üyenin satış konusunda genel kurallara uygun davrandığı söylenebilir. Puanlama 1 yıldızdan 5 yıldıza kadar verilen bir aralıkta yapılacaktır. 1 yıldız en düşük seviyeyi temsil ederken 5 yıldız sorulara çabuk geri dönüş, hızlı gönderim, ürünün eksiksiz, hızlı ve tarif edildiği şekilde gönderilmesi gibi tüm unsurların en iyi şekilde yerine getirildiğini gösterir.

 

Tutumluanne.com, ebeveynlerin güvenli bir ortamda bebek ve çocuk kıyafetlerini alıp sattıkları bir platformdur. Bu platformda üyelerin işlemlerini vaad ettikleri şekilde tamamlaması sistemin sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Sizin bir satıcı ile ilgili yaşadığınız deneyiminiz diğer alıcılara yol gösterecek; vereceğiniz puan ve yorumlar, o kullanıcının profilini oluşturacak ve tüm kullanıcılar tarafından görüntülenecektir

 

Puan verme kriterleri;

 

 • Ürünün açıklamalarda anlatıldığı gibi olması
 • Satıcının sizinle iletişimi
 • Ürünün zamanında kargoya verilmesi.

 

Yorum yapma kuralları;

 

 • Alışveriş yaptığınız kişinin kontrol edemeyeceği konular (kargo şirketi kaynaklı gecikmeler vb.) hakkında değerlendirme yapmamalısınız.
 • Yorumlarınızda karşı tarafı küçük düşüren, kişilik haklarını rencide edici ifadeler kullanmamalısınız.
 • Yorumlarınız küfür ve hakaret içermemelidir.
 • Yorumlarınız sadece yorum yaptığınız işlem ve ürünle ilgili olmalıdır. Geçmişte yapılan bir işlemle ilgili başka bir işleme yorum yapmamalısınız.
 • Kişinin kimlik bilgilerini(telefon, adres,eposta) ifşa eden yorumlar yapmamalısınız.
 • Satıcılar bu ve benzeri içerikde bir yorum aldıkları zaman yorumu profil sayfasından şikayet edebilir. Bu kriterlerde yapılan yorumlar site yönetimi tarafından yayından kaldırılacaktır.